Ogłoszenia duszpasterskie

Kategoria: informacje
Opublikowano
Super User Odsłony: 104880

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA - 24 czerwca 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Kolekta jest przeznaczona na remont wieży. Polecamy te kolektę ofiarności wiernych i za każdy dar serdecznie dziękujemy. O godz. 18.00 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Będzie to próba podsumowania posługi duszpasterskiej proboszcza przechodzącego 28 lipca br. na emeryturę. Powitanie nowego proboszcza nastąpi w niedzielę 29 lipca na Mszy św. o godz. 10.30. Nieszpory niedzielne odprawimy o godz. 16.00.


2. W poniedziałek uczestnictwem we Mszy św. o godz. 6.30 rozpoczyna się parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Dolnego Śląska i Karkonoszy. Prosimy uczestników o posiadanie ważnych dowodów osobistych lub paszportów koniecznych do pobytu w Republice Czeskiej.

3. Apostolat Złota Róża zaprasza do wspólnej modlitwy za kapłanów we wtorek 26 czerwca o godz. 17.30 w kościele Trójcy Przenajświętszej.  W tym miesiącu będziemy się modlić szczególnie za kochłowickich proboszczów.

4. Rozpoczęły się wakacje letnie. Wszystkim udającym się na wypoczynek życzymy nabrania sił do dalszych zajęć. Mimo wakacji w każdą środę o godz. 19.30 będzie Katechumenat Przedmałżeński. Natomiast w 2, 3 i 4 piątek miesiąca o godz. 19.30 Nauka Przedślubna. Protokół Przedmałżeński będzie można spisać dopiero w środę 11 lipca oraz w środy sierpnia od godz. 17.00.

5. W lipca i sierpnia w dni powszednie  będą tylko 3 Msze Św.: o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 (również w czwartki). Kancelaria Parafialna - w lipcu i sierpniu - będzie czynna tylko we wtorki, środy i piątki w dotychczasowych godzinach urzędowania. W ciągu wakacji porządek Mszy św. niedzielnych nie ulegnie zmianie.

6.  W piątek – 29 czerwca -  przypada Uroczystość  Św. Ap. Piotra i Pawła. Nie jest to święto nakazane, ale zachęcamy wiernych do uczestnictwa we Mszy św., które będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.30 i 19.00. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na Stolicę Apostolską - Świętopietrze.

7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie darem na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne  w Katowicach.
 
8. W Kancelarii Parafialnej można składać intencje Mszy Św., które miejscowi duszpasterze odprawią w czasie urlopów poza parafią.

9. We wtorek rozpoczną się zapisy na pielgrzymki autokarowe w czasie wakacji letnich.
05 sierpnia          - Częstochowa - g. 8.00. Koszt 40 zł.
19 sierpnia          - Piekary Śląskie - g. 7.00. Koszt 15 zł.
20 i 21 sierpnia   - Licheń - g. 8.00. Koszt 120 zł.
Program jest umieszczony w gablotkach oraz na stronie internetowej. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (nie telefonicznie) w godzinach urzędowania.
10. Przypominamy, że w dni powszednie jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w Sanktuarium od 15.00 do 16.00.

11. W zakrystii można zakupić „Gość Niedzielny” z „Biuletynem Parafialnym”, „Mały Gość Niedzielny”, „List”, „Słowo wśród nas”, „Tak Rodzinie”, – ciekawy miesięcznik dla rodziców, „Miłujcie się” i „Droga” dla młodych i inne tytuły prasy katolickiej.

12. III Archidiecezjalna Pielgrzymka do Lourdes odbędzie się w dniach 5–13 maja 2019 r. Przejazd do Światowego Sanktuarium Chorych specjalnym pociągiem z Katowic. Zapisy od września br.

13. Tradycyjna Parafialna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę odbędzie się od 03 do 07 sierpnia. Zapisy rozpoczną się od wtorku 19 czerwca br.  W niedzielę 05 sierpnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. przed cudownym Obrazem M.B. Częstochowskiej. Po Mszy św. odbędzie  Droga Krzyżowa na wałach. Także w poniedziałek (06.08) o godz. 6.00 będzie Mszy Św. w kaplicy Matki Bożej. Wszyscy, którzy wybierają się na pielgrzymkę pieszo muszą zapisać się  w Kancelarii Parafialnej podając swój adres i „PESEL”. Przy zapisie wpłacamy 90 zł. na przewóz bagażu, ubezpieczenie, chustę pielgrzymkową i znaczek oraz dwa noclegi  w Domu Rekolekcyjnym w Częstochowie. Fundusz Pielgrzymkowy podejmuje różne formy ułatwiające pielgrzymom pokonywanie trudów drogi przez zapewnienie wody mineralnej oraz pożywienia. Chętnych i życzliwych darczyńców prosimy, aby swoją pomoc przekazali na konto Parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach z dopiskiem "Fundusz Pielgrzymkowy". Można także przekazać swój dar w kopercie z takim samym dopiskiem i złożyć w Kancelarii Parafialnej lub do koszyczka w czasie kolekty. Jednocześnie informujemy, że nikt  nie został upoważniony do zbierania ofiar na ten cel w inny sposób.

Polecamy