Ogłoszenia duszpasterskie

Kategoria: informacje
Opublikowano
Super User Odsłony: 111672

OGŁOSZENIA
19 NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 sierpnia  2018 r.

Zapraszamy na Nieszpory, które odprawimy o godz. 16.00.
W poniedziałek  Dzień Fatimski. Nabożeństwo ku czci Pani fatimskiej odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.

W środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to Święto nakazane i obowiązuje uczestnictwo we Mszy Św.  Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Na Mszach o godz. 7.30  i 10.30 oraz 10.15 w Sanktuarium poświęcimy kwiaty i zioła.

W piątek - 17 sierpnia - przypada Uroczystość Św. Jacka, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej. W tym dniu w sposób szczególny pragniemy modlić się za naszych Biskupów i wiernych archidiecezji katowickiej.

W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Specjalne nabożeństwo odprawimy po Mszy Św. o godz. 8.00.

Przypominamy, że Kancelaria Parafialna sierpniu - jest czynna tylko we wtorki, środy i piątki w dotychczasowych godzinach urzędowania.

Dziękujemy parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów udających sie z Cieszyna na Jasną Górę. Pielgrzymi mówią o życzliwej gościnności wiernych kochłowickich i z radością przychodzą do nas, aby odpocząć.

W przeszłą niedzielę kobiety i młodzież żeńska pielgrzymuje do Matki Boskiej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka wyruszy z naszej parafii o godz. 5.30. Pielgrzymkę poprowadzi ks. proboszcz. Powrót pieszej pielgrzymki o godz. 18.30.

Od pierwszej niedzieli września Msza św. w sanktuarium będzie odprawiana o godz 10.00, a nie jak dotychczas o godzinie 10.15.

W zakrystii można zakupić „Gość Niedzielny”  z „Biuletynem Parafialnym”, „Mały Gość Niedzielny” i inne tytuły prasy katolickiej.

Przypominamy, że całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium rozpoczyna się o godz. 8.45, a kończy o godz. 17.45. Także w Sanktuarium w dni powszednie jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 15.00 do 16.00.

Trwają zapisy na pielgrzymki autokarowe w czasie wakacji letnich:
05 sierpnia - Częstochowa - g. 8.00. Koszt 40 zł.
19 sierpnia - Piekary Śląskie - g. 7.00. Koszt 15 zł.
20 i 21 sierpnia   - Licheń - g. 8.00. Koszt 120 zł.
Program jest umieszczony w gablotkach oraz na stronie internetowej.
Zapisy w Kancelarii Parafialnej.

Dziękujemy za wspólnotę modlitwy ofiary materialne złożone na potrzeby parafii. życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli.

Polecamy