Ogłoszenia duszpasterskie

Kategoria: informacje
Opublikowano
Super User Odsłony: 92226

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 marca 2018 r.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona potrzeby na budowę Domu Pielgrzymkowo-Rekolekcyjnego „NAZARET” w Piekarach Śląskich. Witamy w naszej parafii ks. diakona, który w homilii zachęci nas do ofiarności na ten cel.  Po każdej Mszy św. Po każdej Mszy św. młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii rozprowadza palmy na Niedzielę Palmową. Z racji Uroczystości Św. Józefa, która obchodzimy w poniedziałek już dzisiaj - 18  marca br. o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rzemieślników i Przedsiębiorców z naszej parafii, a po Niej spotkanie pryz kawie w Domu Parafialnym. Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym odprawimy o godz. 15.45. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie pasyjnym.
Po każdej Mszy św. w przedsionku zakrystii będzie można nabywać PASCHALIKI na stół wielkanocny. Małe są za 6 zł. a duże za 12 zł. 

 

2. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie Parafialnego zespołu Charytatywnego. Zapraszamy nowe osoby do posługi Miłosierdzia w parafii.

3. Od poniedziałku do środy dzieci uczęszczające do szkół Podstawowych będą przeżywały Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Dzieci klas od 1 do 3 będą przychodziły do kościoła na godz. 10.00, a starsze od kl. 4 do 7 na godz. 12.00. Prosimy rodziców o wspieranie modlitwą, a wedle możliwości także obecnością na rekolekcjach swoich dzieci.
 
4. Legion Maryi zaprasza chętnych na spotkanie do Domu Parafialnego w każdą środę po Mszy św. wieczornej. Z Biblioteki Parafialnej można korzystać w środy od godz. 17.00 do 18.00. Katechumenat Przedmałżeński o godz. 19.30.

5. Od czwartku do Niedzieli Palmowej odbędą się PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Po każdej Mszy św. ministranci poproszą nas o zabranie programu rekolekcji dla siebie oraz dla kogoś bliskiego. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla wszystkich będą od czwartku do soboty o godz. 8.00 i 18.00. Nauka stanowa dla kobiet będzie w czwartek o godz. 9.00 lub 19.00. Mężczyzn zapraszamy na naukę stanową w sobotę o godz. 9.00 lub 19.00. W piątek na godz. 9.30 zapraszamy starszych i wiekiem osłabionych. Będzie dla nich specjalna nauka oraz zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. będzie spotkanie w pomieszczeniach Ochronki Świętej Rodzin. Młodych prosimy w piątek o godz. 19.15. Zapraszamy wszystkich, którzy czują się młodymi, a szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.  Rekolekcje zakończą się w Niedzielę Palmową. Gałązki palmowe będą poświęcane na każdej Mszy Św. Tradycyjnie w piątek rekolekcyjny odprawimy Drogę Krzyżową na ulicach przykościelnych o godz. 16.30. Wszystkim, którzy angażują się w przygotowanie  serdecznie dziękujemy.  W sobotę o godz. 17.00 będzie NABOŻEŃSTWO POKUTNE, które będzie wspólnym przygotowaniem się do przeżywania  pojednania z Bogiem i Kościołem w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty będzie w czwartek i piątek przed każdą Mszą Świętą poranną oraz od godz. 17.30 do 18.00 przed wieczorną, a w sobotę od godz. 6.30 do 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. mgr lic. teol. i mgr historii Łukasz GRZYWOCZ, aktualnie wikary w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim. Program Rekolekcji można zabrać dla siebie i swoich sąsiadów z ołtarza MB Częstochowskiej i św. Barbary.

6. W czwartek po nauce rekolekcyjnej dla kobiet – jeżeli byłby pogrzeb, to dopiero po nim) musimy przenieść szafę ze strojami liturgicznymi z kaplicy Ogrodu Oliwnego do kaplicy Sakramentu Pokuty i pojednania. Prosimy chętnych, zarówno panów i panie do pomocy.

7. W sobotę o godz. 10.30 spotkanie Zespołu Misyjnego.  Schola FAMILIA ma próbę o godz. 14.00.
 
8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona potrzeby archidiecezji.

9. W zakrystii można zakupić „Gość Niedzielny” z "Biuletynem Parafialnym" oraz „Mały Gość Niedzielny”, Młodzież polecamy miesięcznik "W drodze" i "Miłujcie się". Jest "Słowo wśród nas" i dwa numery czasopisma "LIST" razem z książką za 15 zł.  i inne tytuły.

10. Świąteczne odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych odbędą się w Wielkim Tygodniu -  w poniedziałek  i wtorek 26 i 27 marca. Prosimy, aby zgłosić ich w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania

11. Dnia 22 marca (w czwartek) o godz. 17.30, w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki na Węgry i do Rumunii. Jednocześnie informujemy, że zostało jeszcze 7 wolnych miejsc. Wszystkich pielgrzymów prosimy o przybycie na spotkanie.

12. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Rudzie Śląskiej zachęca i poleca elektroniczną formę składania zeznań podatkowych. Termin upływa 30 kwietnia. Więcej szczegółów na ten temat można przeczytać w gablotce parafialnej.

Polecamy