Ogłoszenia duszpasterskie

Kategoria: informacje
Opublikowano
Super User Odsłony: 76694

33 NIEDZIELA ZWYKŁA  -  19 listopada 2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. O godz. 17.15 zapraszamy wiernych na Koncert Pieśni Sakralnej w wykonaniu Chóru Parafialnego Św. Cecylii pod dyr. Pani Beaty Rąba-Tomica. Także dzisiaj przypada pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Ustanowił go papież Franciszek na zakończenie na Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 16.00.


2. W każdy trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 spotyka się Parafialny Zespół Charytatywny. Zapraszamy osoby pragnące włączyć się w parafialne Dzieło Miłosierdzia.

3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium i okazja do modlitwy adoracyjnej kończy się o godz. 16.00.

4. We wtorek wspominamy św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Msza św. w intencji ministrantów i ich rodziców będzie w niedzielę o godz. 9.00. Zachęcamy chłopców po Pierwszej Komunii Św. do służby przy Ołtarzu.

5. W środę o godz. 16.30 katecheza dla dorosłych w grupie ogólnej. Z Biblioteki Parafialnej korzystamy od godz. 17.00 do 18.00.

6. Dzieci przedszkolne, szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną zapraszamy na Mszę św. szkolną w każdy czwartek o godz. 16.30. Do uczestnictwa w tej Mszy św. zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania uczęszczających do klasy 3 w Gimnazjach poza parafią, a po Niej na spotkanie formacyjne do Domu Parafialnego.

7. W każdy piątek o godz. 15.00 Legion Maryi prowadzi w Sanktuarium Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W piątek o godz. 18.45 odbędzie sie spotkanie formacyjne dla nauczycieli i wychowawców.

8. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie dla Seniorów. Zapraszamy osoby starsze do uczestnictwa w tych spotkaniach, aby wspólnie się pomodlić, pośpiewać, życzliwie porozmawiać i napić się kawy. O godz. 10.30 spotkanie DZIECI MARYI. Schola "FAMILIA" ma próbę o godz. 14.00.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Będziemy mogli wesprzeć materialnie parafię św. Cyryla i Metodego w Załęskiej Hałdzie. Kazania wygłosi i o pomoc  nas poprosi ks. prob. Adam Kępowicz.
Ksiądz Arcybiskup zaprasza nas na uroczystą sumę o godz. 12.00 do archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. Po każdej Mszy Św. dopołudniowej będzie można skorzystać z Kiermaszu w Domu Parafialnym, na którym będzie można zaopatrzyć się  w lampiony, kartki świąteczne, kalendarze i inne dewocjonalia. Także w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. Rycerze Kolumba z sąsiedniej kłodnickiej parafii będą rozprowadzać kalendarze na 2018. Jest to album parafii w Kłodnicy. Koszt kalendarza 10 zł. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na pomoc dzieciom umierającym z głodu w Afryce.

10. W zakrystii można zakupić „Gość Niedzielny”, z „Biuletynem Parafialnym”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyk i Promyczek Jutrzenki”, „List”, „Słowo wśród nas”, „Tak Rodzinie”, "Miłujcie się" i inne tytuły prasy katolickiej.

11. Rozpoczęły się odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Już dzisiaj informujemy,  że dla tych, którzy nie będą mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie będzie kolęda dodatkowa w sobotę 20 stycznia 2018 r. Program kolędy jest umieszczony w gablotkach, na stronie internetowej oraz we fragmentach w "Biuletynie Parafialnym". Odwiedziny duszpasterskie będą zaczynały się zawsze o godz. 15.00.

12. Przypominamy, że codziennie od godz. 15.00 do 16.00 w Sanktuarium oraz w każdą sobotę od godz. 17.00 do 18.00 jest okazja do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Pojednania.

13. Polecamy Rekolekcje Biblijne w Kokoszycach w dniach od 11-14 grudnia. Informujemy o możliwości uczestnictwa w Rekolekcjach Maryjnych z o. Jamesem Manjakalem w Warszawie od 30 listopada do 3 grudnia. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych.

14. Zachęcamy wiernych, którzy w kończącym się roku przeżywali rocznice przyjęcia sakramentu Małżeństwa do wspólnego dziękczynienia. To samo dotyczy rocznic urodzin: 50, 60, 70, 75 i 80. Wszyscy zainteresowani powinni otrzymać pisemne zaproszenie. Może się jednak okazać, że zaproszenie nie dotrze i dlatego zainteresowanych, także tą drogą zapraszamy. Program obchodów jubileuszy małżeńskich i rocznic urodzin znajduje się w „Biuletynie”, gablotkach i na  stronie internetowej. Jednocześnie przypominamy, że Jubileusze 25 i 50 lat małżeństwa i bardziej dostojne, małżonkowie obchodzą sami. Prosimy, aby już rezerwować takie intencje na przyszły rok. To samo proponujemy wiernym obchodzącym rocznice urodzin.

15. Zapraszamy na pielgrzymkę po Węgrzech, Rumunii i Słowacji organizowana w dniach od 16 do 22 lipca. Każdego dnia będzie możliwość uczestniczenia we Mszy św. Opiekunem duchowym będzie ks. Dariusz Kamiński. Więcej informacji można otrzymać w gablotce, w Kancelarii parafialnej, w biurze Vero Trawel w Nowym Bytomiu lub bezpośrednio u ks. Dariusza. Chętnych prosimy o zapisywanie sie Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 300 zł.

Polecamy