Ogłoszenia duszpasterskie

Kategoria: informacje
Opublikowano
Super User Odsłony: 69913

 25  NIEDZIELA  ZWYKŁA - 24 września 2017 r.

1. Świecki Zakon Franciszkański zaprasza na modlitwy do Sanktuarium o godz. 15.00. Nieszpory niedzielne odprawimy o godz. 16.00. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest darem na potrzeby naszej parafii


2. Apostolat Złota Róża zaprasza do wspólnej modlitwy za kapłanów we wtorek 26 września o godz. 17.00 w naszym Sanktuarium. We wtorek uczestnictwem we Mszy Św. wieczornej rozpoczyna się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszamy młodzież, szczególnie z grona tych, którzy w tym roku przyjęli Sakrament Bierzmowania.
3. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.:
- w poniedziałek o godz. 17.00 ze Szkoły Podstawowej nr 21
- w środę o godz. 17.00 ze Szkoły Podstawowej nr 20
- w czwartek o godz. 17.15 ze Szkoły Podstawowej nr 18.

4. W środę o godz. 16.30 katecheza dla dorosłych.  Biblioteka Parafialna jest czynna w środy od godz. 17.00 do 18.00. Także w środy o godz. 19.30 odbywa się katechumenat uzupełniający brak katechezy w szkołach Ponadgimnazjalnych. W ramach katechumenatu można przygotować się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w wieku dorosłym

5. W czwartki Msza św. o godz. 16.30  jest przeznaczona dla dzieci przedszkolnych, szkolnych i młodzieży gimnazjalnej. Jest to tzw. Msza św. Szkolna. Przed każdą Mszą św. jest czas na wspólne śpiewanie. Także w czwartek - 28 września - rozpocznie się przygotowanie młodzieży kl. 3 gimnazjum do Sakramentu Bierzmowania. Na Mszy św.   o godz. 18.00 młodzież w obecności swoich rodziców zapewni pisemnie o gotowości rozpoczęcia przygotowania się do świadomego przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Młodzież starszą, która dotychczas nie przyjęła Sakramentu Bierzmowania zachęcamy do włączenia się w przygotowanie. Program przygotowania jest w gablotkach, na stronie internetowej.

6. W piątki o godz. 15.00 Legion Maryi prowadzi w Sanktuarium Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W piątek o godz. 18.45 w kaplicy Domu Parafialnego zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego dla nauczycieli  i wychowawców. Zapraszamy nauczycieli pracujących w przedszkolach i szkołach na terenie parafii oraz pochodzących z naszej parafii.  W piątek, po Mszy św. wieczornej spotyka się młodzież należąca do Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Zachęcamy młodzież do włączenia się w formację oazową.

7. W sobotę o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie Dzieci Maryi. Schola "FAMILIA" ma swoją próbę o godz. 14.00.

8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik. Nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiali w niedziele o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.15.

9. Parafia pozyskała relikwie dzieci fatimskich: Sw. Hiacynty i Św. Franciszka. Uroczyste wprowadzenie nastąpi na nabożeństwie 13 października. Na upamiętnienie 100 lecia Objawień MB w Fatimie pragniemy dla tych relikwii ufundować godny relikwiarz. Także z tej okazji została odnowiona figura MB FATIMSKIEJ czczona w naszej parafii. Czcicieli i wszystkich chętnych zachęcamy do złożenia ofiary na ten cel w imiennej kopercie, albo na konto parafialne z dopiskiem "na relikwiarz Dzieci Fatimskich".

10. W zakrystii można zakupić „Gość Niedzielny”  z „Biuletynem Parafialnym”, „Mały Gość Niedzielny” i inne tytuły prasy katolickiej.

11. Zapraszamy na warsztaty dla żon! Przeznaczone są dla każdej żony niezależnie od stażu małżeńskiego. Warsztaty są bezpłatne, obejmują 12 spotkań (dwa razy w miesiącu po 2 godz.). Zapisy i szczegółowe informacje telefonicznie – 696 481 662 lub mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

12. W naszej parafii powstaje nowa wspólnota: EUCHARYSTYCZNY RUCH MŁODYCH. Jest to wspólnota dzieci i młodzieży, która pragnie poznawać Chrystusa obecnego w Eucharystii. Spotkania będą odbywały sie w ostatni wtorek miesiąca o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Pierwsze odbędzie się 26 września. Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału.

13. W sobotę 7 października w Turzy Śląskiej odbędzie się Msza Święta i modlitwa różańcowa w ramach ogólnopolskiej akcji Różaniec Do Granic. Wyjazd autokarem z naszej parafii o godzinie 9.30 powrót około 15.00. Zapisy i szczegółowe informacje  w kancelarii parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Polecamy