Nasi duszpasterze

Kategoria: Życie parafii
Opublikowano
Super User Odsłony: 19343

Proboszcz

Ks. Prałat Jerzy Lisczyk, mgr lic. teologii

kapelan Jego Świątobliwości, kanonik gremialny

ur. 28.07.1951 r. pochodzi z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Boronowie, diecezja gliwicka;
święcenia prezbiteratu przyjął 15.04.1976 r. w Katowicach

proboszczem w Kochłowicach od sierpnia 1989 r.

kustosz Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes

opiekun duchowy szkół noszących imię Jana Pawła II na terenie archidiecezji katowickiej

Dziekan Dekanatu Kochłowice

 

Wikariusz

ks. Paweł Pukowiec, mgr lic. teologii

urodzony 27.03.1980r., pochodzi z Parafii Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie;
święcenia prezbiteratu przyjął 12.05.2007r. w Katowicach.

w Kochłowicach od sierpnia 2013r.

 

 


Wikariusz

Ks. Dariusz Kamiński,mgr lic. teologii

urodzony 25.08.1988r., pochodzi z parafii św. Piusa X w Rudzie Śląskiej
święcenia prezbiteratu przyjął 12.05.2014r. w Katowicach

w Kochłowicach od sierpnia 2017 r.

 

 

 


Ks. Prałat Marceli Cogiel, doktor nauk teologicznych w zakresie katechetyki

kapelan Jego Świątobliwości, kanonik gremialny

ur. 14.08.1951 r. pochodzi z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Babienicy, diecezja gliwicka;
świecenia prezbiteratu przyjął 23.03.1978 r. w Katowicach.

zastępca przewodniczącego Kapituły Metropolitalnej, archidiecezjalny wizytator katechizacji, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Panewnikach, ekspert z listy MEN ds. awansu

zawodowego nauczycieli, członek Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej, konsultor Komisji ds. Katechezy i Wychowania Katolickiego II Synodu Archidiecezji Katowickiej



Ks. kan. Władysław Wala

kanonik - R.M.

emerytowany proboszcz Parafii Świętego Marcina w Ochabach - Diecezja Bielsko-Żywiecka,

ur. 23.04.1933 r. pochodzi z parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie (obecnie parafia Imienia Maryi w Radostowicach)
święcenia prezbiteratu przyjął 25.06.1956 r. w Katowicach;

w Kochłowicach od września 1999 r.


 

Ks. Prałat Józef Matysik,mgr teologii

kapelan Jego Świątobliwości

emerytowany duszpasterz Polonii w Anglii

ur. 19.03.1939 r. pochodzi z naszej parafii;
święcenia prezbiteratu przyjął 23.06.1963 r. w Katowicach;

 

 

 

ks. Rafał Korbel

emerytowany proboszcz Parafii Świętego Jacka w Rydułtowach - Radoszowach

ur. 26.07.1946 r. pochodzi parafii NSPJ w Bykowinie
święcenia prezbiteratu przyjął 08.04.1974 r. w Katowicach.

w Kochłowicach od sierpnia 2011 r.

 


ks. kan. Wojciech Grzywocz

emerytowany misjonarz w Kamerunie

ur. 25.03.1948 r. pochodzi z naszej parafii,
święcenia prezbiteratu przyjął 19.04.1973 r. w Katowicach

Honorowy Obywatel Miasta Ruda Śląska



 

Polecamy