Relacja z I posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej w kadencji 2017-2022 w dniu 10.09.2017r.

Kategoria: Grupy parafialne
Opublikowano
Super User Odsłony: 5169

Relacja z I posiedzenia Parafialnej Rady Duszpasterskiej kadencji 2017-2022 w dniu 10.9.2017r.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy.

Ksiądz Proboszcz wręczył nominacje wszystkim obecnym członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej

Oczytano protokół z poprzedniego posiedzenia.

W nawiązaniu do protokołu zaproponowano, aby czwartkowe modlitwy uwielbienia rozszerzyć o popularne w wielu parafiach msze  św.  z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
W odpowiedzi zasugerowano, że nie ma potrzeby, aby w każdej parafii było wszystko. Są parafie, które mają swoje charyzmaty i organizują róże nabożeństwa; fakt, że jedzie się do innej parafii, aby wziąć udział w odpowiadającej nam formie modlitwy nie jest zdradą swojej parafii, można i należy z tego korzystać, bo służy to osobistemu ubogaceniu.

Zgodnie ze statutem PRD dokonano wyboru zastępcy przewodniczącego Rady oraz sekretarza Rady
Zastępcą przewodniczącego został wybrany Pan Grzegorz Kubicki
Sekretarzem została Pani Bernadeta Wydra

Ustalono termin następnego posiedzenia na dzień 28 stycznia 2018r.

Poproszono, aby w parafii odmawiano modlitwę do Św. Michała Archanioła - w odpowiedzi ks. Proboszcz przypomniał, że modlitwa ta jest codziennie odmawiana po porannej modlitwie różańcowej.

Ks. Proboszcz pokazał członkom rady pozyskane relikwie dzieci fatimskich i poinformował, że parafia stara się jeszcze o relikwie św. Bernadety Soubirous i św. Rity
Zasugerowano, aby bardziej wyeksponować figurę MB Fatimskiej - ks. Proboszcz przypomniał, że figura jest wystawiana i noszona w czasie nabożeństw fatimskich; być może z okazji 100-lecia objawień fatimskich figura ta zostanie odnowiona.

Zasugerowano, aby przeprowadzić renowację ławek w kościele parafialnym. W odpowiedzi Ks. Proboszcz stwierdził, że obecnie priorytetem jest dokończenie remontu wież oraz posadzki w prezbiterium i kaplicy spowiedzi, a w kolejce do renowacji czekają jeszcze drzwi i konstrukcja dzwonów.

Zwrócono się z prośba o umożliwienie przyjmowania komunii w postawie klęczącej. Ks. Proboszcz odpowiedział, że po zakończeniu remontu prezbiterium znów będzie można klękać przy balaskach. 

Ksiądz Proboszcz poinformował o znaczącym ubytku uczestników Mszy Św.

Przekazano prośbę Róż Różańcowych, aby umożliwić księdzu opiekunowi obecność na całym co miesięcznym sobotnim spotkaniu. Ksiądz Proboszcz wyjaśnił, że czasami jest potrzeba odprawienia pogrzebu więc ksiądz opiekun musi ten obowiązek wypełnić.

Spotkanie zakończono wspólną modlitwą słowami Aktu poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

Polecamy